İç salgı bezlerinin sağlığını korumak için neler yapılması gerektiğini kaynaklardan araştırınız?

Sponsor Bağlantılar

İç salgı bezlerinin sağlığını korumak için neler yapılması gerektiğini kaynaklardan araştırınız? Araştırma sonuçlarınızı sınıfta arkadaşlarınıza sununuz.
İç salgı bezleri tüm organ sistemlerimizi düzenleyici ve denetleyici, yüksek miktarda sağlıklı olarak çalışmasına katkıda bulunur. Düzenleyici ve denetleyici sistemlerimizin sağlığını korumak ve riskleri en aza indirebilmek için yapılması gerekenler kısaca aşağıda verilmektedir.

 1. Sigara, uyuşturucu, alkol gibi zararlı maddelerden uzak durulması
 2. Gürültü, stres gibi ortamlardan uzak durulması ve çok yoğun çalışma alanlarından sonra kendinize zaman ayırmalısınız.
 3. Tüketim biçimi, teknolojik çağ ile birlikte değişmeler olmuştur ve bu değişmelerle birlikte insan sağlığına zararlı yönleri bulunmaktadır. Yediğimiz şeylere dikkat etmemiz gerekmektedir.
 4. Doktor kontrolü ve tavsiyesiyle ilaç kullanılmalı ve reçetesiz ilaçlar kullanılmamalıdır.
 5. Sinir sistemleri korunmalı herhangi zedeleyici zarar verici hareketlerden kaçınılmalıdır.
 6. Sağlıklı, dengeli ve düzenli beslenilmeli, düzenli uyulmalıdır.
 7. Spor yapılmalı, ani hareketlerden kaçınılmalı, ağır yük kaldırılmamalıdır.
 8. Aşırı ilaçlanmış ve hormonlu gıdalardan uzak durulmalıdır.
Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Atatürk’ün bir lider olarak Türk toplumunun yaşantısını nasıl değiştirdi Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: ic salgi bezlerinin sagligini korumak icin neler yapilmasi gerekir, ic salgi bezlerinin sagligini korumak icin yapilmasi gerekenler, iç salgı bezlerinin sağlığı için yapılması gerekenler, iç salgı bezlerinin sağlığını korumak için ne yapmalıyız, iç salgı bezlerinin sağlıgını korumak için neler yapılmalı, İÇ SALĞI BEZLERİNİN SAĞLIĞINI KORUMAK İÇİN NELER YAPILIR, iç salgı bezlerinin sağlıği için yapilmasi gerekenler indir, ic salgi bezlerinin sagligi icin yapilmasi gerekenleri, İç salgı bezlerını korumak ıcin

6 yorum

 1. Vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkürü bir bor bilirim :D :)

 2. Teşekkür ederim işime yaradı ama sanki pek “İç Salgı Bezleri” yle alakası yok gibi

 3. Bence çok güzel bir cevap olmuş

 4. Teşekkür ederim

 5. Cevaplar harika

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.