Çalışmanın önemine vurgu yapan bir hadis meali

Sponsor Bağlantılar

Çalışmanın önemine vurgu yapan bir hadis meali yazınız
Sevgili peygamberimiz boş durmak ve zamanını çalışmadan geçiren kimselere uyarılarda bulunmuştur. Çalışmaya büyük önem ver Allah resulü hiçbir zamanı boş geçirmek istemezdi. Çalışmanın önemine vurgu yaparak çalışmanın da bir ibadet olduğunu söylemiş yeter ki haram işleyecek veya ibadetlerini aksatacak bir iş olmasın. Bazı hadislerinde şöyle buyurmuştur.
Bir kimse kendi el emeğiyle çalışıp kazandığından daha hayırlı bir şey yememiştir”, (Buhârî, Büyû, 15.)

“Kişi kendi elinin emeğinden daha helal ve temiz bir kazanç elde etmemiştir.” (Ebu Davud, Büyû, 79; Tirmizî, Ahkâm, 22; Nesâi, Büyû, 1; İbn Mace, Ticârât, 1.) buyurarak, çalışıp temiz ve helalinden kazanmanın önemini belirtmiştir.

Dul kadınların ve bir günlük geçimi olmıyan fakirlerin nafakalarını kazanmaya koşan Müslüman, Allah yolunda harb eden Mücahid gibidir. Yahut gece namazlı, gündüz oruçlu kimse gibidir. (Sahihi Buhari – 1843)

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Atatürk’ün bir lider olarak Türk toplumunun yaşantısını nasıl değiştirdi Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: çalışmanın önemine vurgu yapan hadis meali, ÇALIŞMANIN ÖNEMİ NE VURGU YAPAN BİR HADİS MEALİ, çalışmanın önemini vurgu yapan bir hadis meali, çalışmanın önemini vurgulayan bir hadis meali, çalışmanın önemini anlatan hadis meali, çalışmanın, çalışmanın önemine vurgu yapan hadisler, çalışmanın önemi ne vurgu yapan hadis meali

9 yorum

  1. Nerde yazıyo hadis 1

  2. idare eder işte

  3. Çok mersi Allah razı olsun…

  4. Çok saol din kültürü ödeviydi :))

  5. SELAM GENÇLER SAĞOL HİKMETLİM SAYFASI TŞK EDERİM

  6. Kızlar iyi iş

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.